Ön Sipariş Dönemleri

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME:

Aşağıda beirtilen ön-sipariş tarihleri, yurtdışı stoklarında bulunan ürünler için geçerlidir. Covid19 kaynaklı olarak tüm dünyadaki teleskop tedarikçileri stok sıkıntısı yaşamaktadır. Bu da bizim vereceğimiz siparişlerin de gecikmesine neden olmaktadır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Ön sipariş dönemleri;

 1. Sipariş Dönemi 1-30 Haziran 2022 Tarihleri arasında verilen siparişler,  10-20 Temmuz 2022 Tarihleri arasında teslim edilir.
 2. Sipariş Dönemi 1-31 Temmuz 2022 Tarihleri arasında verilen siparişler,  10-20 Ağustos 2022 Tarihleri arasında teslim edilir. 
 3. Sipariş Dönemi 1-31 Ağustos 2022 Tarihleri arasında verilen siparişler, 10-20 Eylül 2022 Tarihleri arasında teslim edilir. 
 4. Sipariş Dönemi 1-30 Eylül 2022 Tarihleri arasında verilen siparişler,  10-20 Ekim 2022 Tarihleri arasında teslim edilir. 
 5. Sipariş Dönemi 1-31 Ekim 2022 Tarihleri arasında verilen siparişler,  10-20 Kasım 2022 Tarihleri arasında teslim edilir. 
 6. Sipariş Dönemi 1-30 Kasım 2022 Tarihleri arasında verilen siparişler,  10-20 Aralık 2022 Tarihleri arasında teslim edilir. 
 7. Sipariş Dönemi 1-31 Aralık 2022 Tarihleri arasında verilen siparişler,  15-25 Ocak 2023 Tarihleri arasında teslim edilir. 
 • Hızlı Teslimat  seçeneğimizde ürünler stoklarımızda mevcut olur ve genellikle 3 iş günü içerisinde kagolanır.

 

 • Siparişleriniz yurt dışı stoğunda olmadığı taktirde diğer döneme aktarılır. Bu durum müşteriye bildirilerek siparişin devam edip etmeyeceği belirlenir.
 • Uluslararası kargo gecikmelerinde, gecikme süresi belirtilen tarihe eklenir. Gecikme süresi ile ilgili olarak Firmamızı arayarak bilgi alabilirsiniz.
 • Ön sipariş ürünlerimizin fiyatlarında herhangi bir indirim ya da kampanya yapılmayacaktır.

 

ÖN SİPARİŞLİ ÜRÜNLER NEDEN DAHA UCUZ? FİYAT FARKI NEDEN OLUŞUYOR?

 • Ön siparişli ürünlerin arızalanması durumunda ürünün bizim depomuza gelmesi ve tamir sonrasında müşteriye geri gönderilmesi için alınan kargo hizmetleri Müşteri tarafından karşılanır. Stoklu ürünlerde bu masraflar tamamen firmamıza aittir.
 • Ön siparişli ürünler depomuzda yer işgal etmez, stok kontrol ve sayımlarında ekstra enerji tüketimimiz olmaz ve depoda çalışana ihtiyaç duyulmaz. Stoklu ürünler ise en az bir çalışanın bulunduğu bir depoda yer işgal eder, rutin olarak depo sayımları ve kontrolleri yapılır, depo ve çalışan giderleri fiyatlara yansır.
 • Depoda tutulan stoklu ürünler için gümrük işlemlerinden sonra firmamız tarafından ekstra 2 nakliye (Gümrük – Ambar, Ambar – Depo) ödenir, ancak ön siparişli ürünlerde gümrük sonrasında ürünler direkt olarak müşteri adresine gönderilir, ek nakliye ve depolama ihtiyacı olmaz. Stoklu ürünlerde zaman zaman forklift, transpalet gibi taşıyıcı sistem kiraları ve depo sigortası gibi ekstra maliyetler ödemek zorundayız. Tüm bu ayrıntılar ürün fiyatlarına yansır.

 

COVİD-19 Salgını nedeni ile teslimatlar ve tedarik süreçleri değişiklik göstermektedir, yaklaşık tarihler üretici firmanın stok durumuna göre verilmektedir.